Týdny po obyvatelích Midlandu v Texasu byly zasaženy silou 5,4 stupně zemětřesení, další zemětřesení o síle 5,4 stupně zasáhlo oblast znovu.

Informuje o tom New York Post že v pátek (23. prosince) v Midlandu zažili obyvatelé Texasu další velké zemětřesení poblíž centra města. Bylo poznamenáno, že geologický průzkum Spojených států odhalil, že se zemětřesení odehrálo asi tři míle pod oblastí. Otřesy však byly hlášeny v široké oblasti, která sahala od srdce Texasu až po Nové Mexiko.

Ačkoli malá zemětřesení v Texasu nejsou neslýchaná, větší zemětřesení jsou považována za vzácná. Když mluvíme o Midlandu, seismolog United States Geological Survey médiím prozradil: „Tato oblast je známá těžbou ropy a plynu, takže bude výzkum. Jsme si jisti, že lidé budou sledovat počet míst vstřikování odpadních vod v regionu.“The New York Post uvedl, že k listopadovému zemětřesení došlo asi 100 mil od epicentra nedávného zemětřesení. Předchozí incident způsobil, že texaské regulátory ropy a zemního plynu navrhly přísnější dočasná omezení produkce zdrojů. To má pomoci omezit velkou seismickou aktivitu.

Mezitím seismologové potvrdili, že je ještě příliš brzy na to, abychom určili, zda nejnovější zemětřesení souvisí s vstřikováním odpadních vod. Vědci ale stále pracují na určení příčiny.

Obyvatelé Midlandu v Texasu hovořili o předchozím zemětřesení o síle 5,4 stupně

Jak již bylo dříve oznámeno, obyvatelé Midlandu v Texasu hovořili s médii o svých zkušenostech s předchozím zemětřesením o síle 5,4 stupně. Malé město severně od San Antonia.

'Nebylo to nic podobného, ​​co jsem kdy předtím zažil,' vysvětlil o zemětřesení Kelley Morgan, obyvatel Midlandu. 'Celý dům se jen [třásl sem a tam] a znělo to, jako by hrom vycházel téměř zevnitř domu.'

Morgan pak řekl: „Nebudu lhát, trochu jsem se bál, protože to pokračovalo. Tenhle byl delší a rozhodně silnější než cokoli, co jsem kdy cítil.'

Gary Ford, obyvatel Abilene v Texasu, řekl, že pocítil zemětřesení více než 150 mil od Midlandu. 'Najednou, když jsem pracoval na počítači, slyšel jsem zvuk, jako by něco procházelo zdí v místnosti vedle mě.'

Redakce Choice