Yellowstonský národní park úředníci jsou zvyklí na občasný předmět, který po sobě turisté zanechají. Pár zapomenutých slunečních brýlí, obal z müsli, který nevědomky smetl vánek, možná dokonce opuštěný kus nebo dvě turistické výbavy. Ale lidská noha? To (naštěstí) není něco, co vidí každý den.

V srpnu úředníci parku objevili část mužské nohy uvnitř boty plovoucí v termálním bazénu Abyss uvnitř parku. Po měsících vyšetřování úřady rozhodly noha patřila Il Hun Ro , 70-letý z Los Angeles, Kalifornie.

V době, kdy, Informovali o tom představitelé YNP useknutá noha byla výsledkem „nesvědka incidentu, který se týkal jednoho jednotlivce ráno 31. července 2022“ a že bylo podezření na „žádnou nečistou hru“. Kvůli nedostatku důkazů však přesné okolnosti Roovy smrti zůstaly neznámé.Nyní nově zveřejněné dokumenty z Yellowstonského národního parku a National Park Service vnesly více světla do neobvyklého incidentu a následného vyšetřování.

Yellowstonský národní park dostává slovo o lidské noze v termálním bazénu

Dne 16. srpna ohlásil návštěvník příšerný pohled průvodci, který pak informaci předal strážcům parku. Zaměstnanec parku „tvrdil, že mu to ‚přišlo zvláštní‘, protože minulý týden vytáhl ze stejného bazénu dvě podrážky bot.

Ve chvíli, kdy se zprávy dostaly ke strážcům parku, začali uzavírat pro návštěvníky oblast Abyss Pool, včetně nedalekého parkoviště. Po dokončení svědeckých výpovědí a výslechů zůstalo pouze jedno vozidlo. Jak úředníci předpokládali, patřil oběti, Il Hun Ro.

Při prohledávání vozidla vyšetřovatelé objevili notebook, mapy parku, osobní fotografie, peněženku obsahující 447 dolarů a „malou knihu básní“ obsahující ručně psané poznámky. Pomocí Google Translate začali vyšetřovatelé dešifrovat básně a poznámky v naději, že najdou vodítko k tomu, jaký osud potkal zesnulého outdoormana. Přišli však s prázdnýma rukama, protože zápisník neobsahoval „nic, co by odpovídalo poznámce o sebevraždě“.

S pomocí věcí nalezených v Roově vozidle vyšetřovatelé lokalizovali člena rodiny, který předložil vzorek DNA, což vyšetřovatelům umožnilo vytvořit pozitivní ID oběti.

Strážci parku varují, aby se nepouštěli příliš blízko ke gejzírům a bazénům

Důkladné prohledávání jezírka Abyss národního parku Yellowstone National Park nepřineslo žádné další „významné pozůstatky“. A přestože vyšetřovatelé našli vzorky zjevných „tukových tkání“ plovoucí na povrchu, přesvědčivé informace týkající se vzorků zůstávají neodhaleny.

Po hrůzném objevu úředníci parku dočasně uzavřeli West Thumb Geyser Basin a její parkoviště. Sdíleli také varovné poselství s ostatními návštěvníky.

Přestože termální bazény národního parku Yellowstone jsou nepopiratelně krásné, jsou také smrtící. Například Abyss Pool sahá do hloubky více než 50 stop a jeho kouřící vody dosahují 140 stupňů.

Abychom to uvedli do perspektivy, popáleniny třetího stupně nastanou během pouhých šesti sekund po vystavení vodě při této teplotě. Návštěvníci by je jako takové měli vždy obdivovat z dálky.

„Návštěvníkům připomínáme, aby zůstávali na dřevěných chodnících a stezkách v termálních oblastech a dbali mimořádné opatrnosti kolem teplotních prvků,“ napsali úředníci v reakci na incident. 'Půda v hydrotermálních oblastech je křehká a tenká a těsně pod povrchem je hořící voda.'

Redakce Choice