Zatímco pozorování jelenů v lesích je extrémně běžné, být svědkem albínských jelenů je jedna z událostí, kterou si nechcete nechat ujít. Podle biologa Faylna Owena je pravděpodobnost, že spatříte jelena albína, pouze 1 z každých 30 000 jelenů.

Carter Messer nedávno dostal životní šanci, když byl svědkemvzácný pohled.

Messer, který žije v okrese Mingo v Západní Virginii, natočil dva albino jeleny, jak cestují společně ze sedadla svého řidiče. Jeleni byli daleko od místa, kde Messer natáčel, přesto se mu fantastickou událost podařilo zachytit na kameru.Viděl jsem několik albínských jelenů, ale tohle je jedinkrát, co jsem kdy viděl dvojčata, řekl Storyful.

Podívejte se na neuvěřitelné záběry tady .

Genetika za albínským jelenem

Ale co přesně dělá jelena albína? Podle Mossy Oak, Podle definice albínský jelen zcela chybí tělesného pigmentu a je zcela bílý s růžovýma očima, nosem a kopyty.

To vše je založeno na osobní DNA jelena. Jsou vzácné, protože albinismus je neodmyslitelně recesivní rys. Jak podrobně popisují, jak jelen, tak laň musí nést recesivní rys, aby albinismus měl albínské kolouchy.

Mossy Oak vysvětluje genetický rys tajemného bílého pláště.

Vzhledem k tomu, že albinismus a piebaldismus jsou recesivními rysy, musí mít oba rodiče tento rys, aby měli albino nebo strakaté potomstvo. Geny zodpovědné za jeleny strakaté a albino nejsou dominantní a jeleni nesoucí tyto geny jsou často biologicky méněcenní.

Ještě vzácnější je vidět více než jeden na stejném místě současně.

V indiánském folklóru se také říká, že zabít jednoho je smůla.

Navzdory krásné, vzácné srsti má albín několik nevýhod. Genetická vlastnost často zanechává jelena s nedostatkem zraku. Navíc, protože je pro jelena těžší vyhnout se predátorům, může být vzácné, že jeden dosáhne dospělosti.

Státy jako Minnesota, Tennessee, Illinois, Wisconsin a Iowamít ochranypro jelena. S více než 50 procenty bílých vlasů chrání Iowa strakaté jeleny a Montana s více než 75 procenty.

Redakce Choice