Pokud žijete na severovýchodě, možná bude nejlepší zachumlat se o víkendu na gauč a odpočinout si. Opravdu bude chladno a bouřlivě, navíc mohlo být tolik sněhu .

Pamatujete si na tu mohutnou bouři, která tento týden přinesla silné bouře na jih a sníh do severních států? Proměňuje se v nor’easter. Bude tedy foukat silný vítr a hodně sněhu bouře se valí do New Yorku a region Nové Anglie. Mohlo by to ovlivnit více než 5 milionů lidí. Části New Yorku mohou zažít stopu sněhu, přičemž mrazivá hmota padá až dva palce za hodinu.

Naštěstí se bouře rozvíjí o víkendu, než se národní letiště promění v kotle chaosu.Ale jak se tento víkend blížil, obyvatelé státu New York obdržel varovnou zprávu od guvernéra. 'Vyzýváme všechny v postižených regionech, aby se dnes večer a zítra vyhnuli zbytečnému cestování,' uvedla guvernérka Kathy Hochul ve svém poselství na pátek a poté na víkend.

'Pokud je to možné, pracujte z domova, držte se mimo silnice a ujistěte se, že vy a vaši blízcí zůstanete ostražití.'

A předpověď se zhoršuje, jak se bouře pohybuje na severovýchod. Úseky Vermontu, New Hampshire, Maine a východního New Yorku jsou připraveny na 18 až 24 palců sněhu. Vrstva na větrech a odborníci také předpovídají výpadky elektřiny.

Nor’easters jsou v zásadě pojmenovány podle části země, kde se konají. Půjdeme do Národní meteorologické služby pro definici . Během zimních měsíců přivádí polární tryskový proud mrazivý arktický vzduch na jih a zavádí jej do plání Kanady a Spojených států. Pak se tento artický výbuch otočí na severovýchod. A je tu další část rovnice počasí. Od Mexického zálivu nebo Atlantského oceánu stoupá vlhký a teplejší vzduch. Když se srazí s chladnějším vzduchem, dodá bouři dostatek energie, aby vytvořila intenzivní severní Velikonoce.

Teplejší vzduch na jihu pomohl palivu vypuknutí tornáda začátkem tohoto týdne. Trychtýře zabily tři lidi v Louisianě. Tornáda také přistála v Mississippi, na Floridě, v Texasu, Alabamě, Georgii a Oklahomě. Mezitím se v Coloradu, Wyomingu, Montaně, Severní Dakotě, Jižní Dakotě, Nebrasce, Minnesotě a Wisconsinu objevila varování před vánicí.

Pak další části země zažily další ošklivé počasí. Nemluvíme o sněhu, ale o ledu. V Západní Virginii a Marylandu se objevily zprávy o čtvrtpalcovém ledu. Části Virginie naznačovaly nahromadění desetiny palce ledu.

Vlhkost nezmrzne. Meteorologická služba uvedla, že New York City a Boston mohou zažít až dva palce deště (ne sněhu). Takže jak jsme řekli, pokud žijete v těchto oblastech, tento víkend by bylo nejlepší strávit na gauči.

Redakce Choice