Smutná zpráva z Nashvillu, že zpěvák a skladatel Peter Cooper zemřel. Cooper zemřel ve věku 52 let poté, co minulý týden utrpěl zranění hlavy při pádu. Cooper byl před smrtí v kritickém stavu. Ale návštěvníci u jeho postele si všimli, že občas vykazuje známky reakce. Cooper poskytl své spisovatelské a tvůrčí schopnosti do Síně slávy country hudby v různých rolích. Hudební komunita v Nashvillu údajně udržovala Coopera ve svých myšlenkách a modlitbách.

'S těžkým srdcem vám oznamujeme, že Peter Cooper zemřel ve spánku minulou noc, 6. prosince, poté, co utrpěl vážné zranění hlavy koncem minulého týdne,' stálo v prohlášení rodiny. „Velmi si vážíme laskavých slov a modliteb, které jste nám v posledních dnech nabídli. Vězte prosím, že Petrovi a nám poskytli mnoho pohodlí. Brzy oznámíme podrobnosti o oslavě života, která se bude konat začátkem roku 2023.“

Peter Cooper byl respektován těmi v country hudbě, Americana Circles

Cooper byl známý v obou country hudba a Americana music worlds za svou novinářskou práci, když byl v Tennesseanu. Lidé viděli Coopera jako erudovaného, ​​vnímavého a oduševnělého. V novinách pracoval 14 let, od roku 2000 do roku 2014. Poté Cooper odešel z žurnalistiky a začal pracovat pro Country Music Hall of Fame and Museum. Cooper sloužil jako vrchní režisér, producent a spisovatel. Většina jeho práce byla v zákulisí, ale vedl mnoho populárních veřejných programů muzea. To je nad rámec psaní a zvukového vyprávění pro většinu textu, který je vidět v celém zařízení, Odrůda zprávy.Cooper byl nejen v dobách psaní novin, ale i mimo ně rozhodně zastáncem umělců, které miloval. „Objektivita je smrtelný nepřítel,“ napsal Cooper, když rozlišoval subjektivitu od „roztleskávačky“. 'Objektivita je nezaujatá,' napsal Cooper. „A my jsme v byznysu s vášní. Snažíme se, aby lidé cítili něco jiného, ​​než co cítili, než si přečetli naše slova.“ Přesto byl také účastníkem country hudby. Cooper byl producent, zpěvák, skladatel a performer nominovaný na Grammy.

Na žádost rodiny žádají, aby přátelé místo květin věnovali dary do fondu Baker Cooper, na podporu vzdělání jeho syna nebo do Síně slávy a muzea. Kromě syna Bakera po Cooperovi zůstala jeho bývalá manželka a dvaatřicetiletá partnerka Charlotte; otec, Wiley Cooper; nevlastní matka, Emily Cooper; bratr, Chris Cooper; švagrová, Jessie Swigger; synovec a neteř, Jack Cooper a Madeline Cooper; a nevlastní otec Al Smuzynski.

Redakce Choice