Sundance Mountain Resort herce Roberta Redforda má několik společných věcíDuttonův rančnaYellowstone.Stejně jako jeho fiktivní protějšek je Sundance místem přirozené nádhery, která je ohrožena zasahujícím vývojem. A jako John Dutton (Kevin Costner), Redford musel přijít na to, jaké dědictví po sobě chce zanechat. Stejně jako Dutton si kladl otázku, co může nyní udělat, aby si zachoval svou půdu v ​​budoucnu.

Sundance se nachází v kaňonu Provo, na úpatí hory Timpanogos v Utahu. Na rozdíl od ranče Dutton učinil ochranu středobodem své existence s celoresortním recyklačním programem a dalšími zelené iniciativy .

Podívejte se, jak Redford vypráví o prohlídce letoviska zde:

https://www.youtube.com/watch?v=m_ED_1iGIY4 Video nelze načíst, protože je zakázán JavaScript: PŘÍBĚH SUNDANCE MOUNTAIN RESORT (https://www.youtube.com/watch?v=m_ED_1iGIY4)

Robert Redford prodává Sundance

V prosinci Redford oznámil, že prodává resort o rozloze 2 600 akrů. Kupujícími jsou Broadreach Capital Partners, realitní investiční společnost se sídlem v Palo Alto, a Cedar Capital Partners, londýnská investiční společnost pro pohostinství.

The Tribuna Salt Lake uvádí, že resort sloužil jako domov Redfordu v Utahu více než 50 let. Ale Sundance se pro filmaře stal albatrosem.

Vytvořilo to pro mě velkou váhu, kterou jsem musel nosit, řekl Redford The Salt Lake Tribune. Roky jsem hledal ty správné lidi, kteří by to posunuli na další úroveň, abych mohl sundat tu váhu ze svých ramen a užít si svůj život.

Věcné břemeno ochrany přírody a ochranné smlouvy pokrývají zhruba 1 845 z celkových 2 600 akrů tam, podle Forbes . A nyní, v tandemu s dohodou o prodeji Sundance, Redford spolupracuje s Utah Open Lands, aby dal 300 akrů přírodních stanovišť a mokřadů pod trvalou ochranu.

Tyto dvě investiční společnosti se údajně zavázaly utratit polovinu toho, co zaplatily Redfordovi za nemovitost na modernizaci resortu. Souhlasili také s tím, že tak učiní podle Redfordových pokynů pro udržitelné stavební materiály z místních zdrojů.

Generální ředitel Broadreach Philip Flip Maritz řekl, že Redford se při prodeji Sundance zajímal o víc než jen o peníze.

Více se staral o dědictví, správcovství, zdatnost, filozofii, řekl Maritz listu Salt Lake Tribune.

Historie Sundance

Robert Redford objevil místo, které by se stalo Sundance, když jel na motocyklu přes Utah během svých univerzitních dnů. V roce 1961 tam koupil dva akry poté, co se oženil s dívkou z Prova. Pak si postavil chatu, kde mezi natáčením filmů bydlel s rodinou.

Během pozdních šedesátých let vývojáři objevili Utah, včetně oblasti Provo. Redford koupil dalších 3 000 akrů, aby zastavil obrovský rozvoj domů. Ale aby byla udržitelná, nemovitost musela vydělávat peníze. Redford tedy postavil horské středisko Sundance a proměnil ho v lyžařskou a prázdninovou destinaci.

Prodej bude zahrnovat všechny budovy střediska, lyžařské vleky, restaurace a prostory pro akce Sundance.

Jako správci tohoto jedinečného místa jsem vždy měl vize, že horské středisko Sundance bude místem, kde se spojí umění, příroda a rekreace, řekl Redford prohlášení . Cedar a Broadreach sdílejí naše hodnoty a zájem na zachování jedinečného charakteru letoviska a zároveň na respektování jeho historie, komunity a přírodních krás. Zajistí, aby zde budoucí generace i nadále nacházely útěchu a inspiraci.

Redakce Choice