Slavný komik a moderátor talk show Jay Leno shromažďuje působivé množství historických vozidel. Zde je to, co stojí za to.

Jay Lenomá něco pro auta. 71letý komik tráví čas sbíráním a restaurováním těchto vozidel pro jejich skutečný účel:být řízena užíval si.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jay Leno’s Garage (@jaylenosgarage)Jay Leno vlastní přes 180 aut a 160 motorek. Sbírka také obsahuje řadu vozidel z různých časových období. Moderní auta,historických kol, předválečná vozidla a dokonce i auta poháněná turbínou a párou jsou součástí jeho sbírky. Nejdůležitější je, že každé vozidlo má příběh, který je větší než kov, ze kterého je vytvořeno.

Tak, kolik stojí tato sbírka ? Celebrity Net Worth odhaduje jeho hodnotu na více než 100 milionů dolarů. Toto je odhad kvůli jedinečné povaze několika jeho vozidel. Je také důležité poznamenat, že Leno neustále aktualizuje svou sbírku. Tato auta však prodává jen zřídka. Vůz vždy věnuje pouze na charitu. To se stalo 10 nebo 15krát.

Leno má specifické věci, které hledá, když je na lovu sbírat nová auta. Mluvil s Money.com o těchto kvalifikacích.

Měl by mít technický a historický význam, říká. Řízení by mělo být zábavné. A měl by být atraktivní na pohled. Pokud má automobil tyto tři kvalifikace, pak je to pravděpodobně něco, co by bylo považováno za sběratelské.

Jay Leno’s Garage na CNBC

Komik proměnil svou vášeň pro auta v hit seriálu NBC. Jay Leno’s Garage začal jako pořad na kanálu YouTube. Dodnes Jay Leno předvádí svou krásnou sbírku vozidel svým fanouškům online. Většinu z nich si vezme i na otočku!

https://www.youtube.com/watch?v=mRU3UDvhF0s Video nelze načíst, protože je zakázán JavaScript: Exkluzivní první pohon: 2023 Corvette Z06 | Jay Leno's Garage (https://www.youtube.com/watch?v=mRU3UDvhF0s)

Leno začal svůj kanál na YouTube před 9 lety svým prvním videem, na kterém ukazoval jeho Rolls-Royce Boat Tail Speedster z roku 1937. Jeho videa se rychle prosadila a získala přes 3 miliony odběratelů. Upoutalo to pozornost CNBC, která se rozhodla pořad vysílat na své síti. V televizi běží už šestou sezónu.

Fanoušci rádi sledují Lenovo osobní spojení s jeho sbírkou. Pořady jako American Pickers mohou vyprávět příběh daného vozidla, ale po celou dobu je neřídí ani neprovádějí kaskadérské kousky. Tato blízkost pochází z částí jeho dětství, kdy vyrůstal. Je to vášeň, kterou komik pěstoval už jako malý chlapec.

Vyrostl jsem v Andoveru ve státě Massachusetts, což byla pěkná venkovská oblast, když jsem byl dítě, řekl Jay Leno. Vždy tam byly rozbité traktory, sekačky na trávu, vozidla, která jste museli opravit. Pamatuji si, že když nám bylo asi 11 nebo 12, někdo nechal na poli starý Renault. Jezdili jsme s ním po dvorku. Tvoje máma by se dívala z okna.

Redakce Choice