Hodnocení proNFLFotbal Sunday Night Football pokračuje ve svém druhém týdnu v poklesu Uzávěrka .

Na základě počátečních hodnocení přilákalo utkání New England Patriots a Seattle Seahawks 12,22 milionů diváků a 3,5 v demografické skupině. Tato hra klesla o 17 % ve sledovanosti ve srovnání s minulou nedělí a o 25 % v demografickém hodnocení.

Podle Yahoo Sports , hodnocení jsou vždy nižší v počáteční návratnosti, protože ne všechny trhy uvedly své počty zhlédnutí. Portál také uvedl, že ve čtvrtek večer se fotbal ve srovnání s minulým rokem stabilně drží kolem 6 milionů diváků.Hodnocení NFL mohlo z různých důvodů klesnout.

Průzkum Opice zkoumal 1700 lidí, proč se diváci vyhýbají NFL. Podle průzkumu odmítají ligu sledovat jak lidé, kteří protestují proti státní hymně a podporují ji.

Přibližně 32 % dotázaných je proti protestům proti státní hymně a podporuje názor prezidenta Donalda Trumpa na NFL. Mezitím 22 % odmítá sledovat hry, aby jednali solidárně s hráči. Dalších 12 % bojkotovalo NFL, protože mají pocit, že liga zařadila na černou listinu bývalého quarterbacka 49ers Colina Kaepernicka. Nedávno Kaepernick označil demonstrace NFL za propagandu.

Mezitím výkonný viceprezident Fox Sports, vedoucí strategie, Michael Mulvilhill, zvážil hodnocení NFL. Mulvilhill řekl, že zatímco sledovanost v 1. týdnu klesla, průměrná doba strávená sledováním byla vyšší. Naznačil, že příležitostní diváci přestali sledovat zápasy NFL a zanechali za sebou tvrdší publikum.

Když se podíváte na složení publika – pohlaví, rasa, příjem, velikost trhu, velikost okresu – nic nenasvědčuje tomu, že by došlo k zásadnímu posunu v typu sledované osoby, uvedl Mulvilhill ve svém tweetu. Nic, co by se dalo spojit s určitým politickým hlediskem.

Důvodem může být pokles sledovanosti, protože příležitostné publikum tráví čas sledováním kabelových zpráv. Mulvilhill řekl, že existuje korelace mezi zvýšeným hodnocením kabelových zpráv a poklesem hodnocení NFL.

[H/T: Sports Illustrated ]

Redakce Choice