Lidé po celém světě sledovali, jak skateboardisté ​​dostali vůbec poprvé příležitost soutěžit na olympijských hrách. Někteří triumfovali pobuřujícími pouličními triky a rádi big air, ale jiní viděli, že sebemenší chybný krok by mohl způsobit, že televizní diváci budou kolektivně sténat jejich jménem.

Během této první skateboardová událost v olympijské historii, peruánský skateboardista jménem Angelo Cara Narvaez utrpěl docela brutální nehodu. Zúčastnil se pouliční soutěže mužů a svou první jízdu zahájil pokusem o rail grind.

Bohužel skončil nejprve s třísly na tyči. Jak tomu skateboardisté ​​rádi říkají, během svého prvního olympijského běhu se před zraky milionů lidí zastřelil.Po drsném pádu se Caro na chvíli uklidnil. Podle toho, jak vypadá podzim, ten okamžik rozhodně potřeboval. Mezitím porotci za jeho pouliční běh získali nízké skóre 1,01.

Naštěstí pro Caro není skateboarding na olympijských hrách jednoúčelová akce jako několik jiných sportů. Místo toho měl předvést druhý pokus o běh a také běh pěti jednotlivých triků. Hned v první jízdě získal nejnižší skóre.

Jeho druhá jízda však měla skóre 6,96 a jeho triky byly rozhodčími považovány za velmi silné. To vše ho vedlo ke kvalifikaci do finále. Skončil pátý se skóre 32,87.

Navzdory bolestivému a globálnímu výstřelu do třísel skončila Caro silná.

jako proprvní olympijské medailev historii skateboardingu získal zlato Yuto Horigome z Japonska. Absolvoval ohromnou řadu triků, kterými se chlubil během trikové kategorie. Tím se stal prvním olympijským zlatým sportovcem v tomto sportu. Stříbrnou medaili získal Kelvin Hoefler z Brazílie. Nakonec tým USA vyšel na stupně vítězů s bronzovou medailí díky Jaggeru Eatonovi.

Skateboarding jako olympijský sport

Během olympijských her v Tokiu v roce 2020 existujíčtyři nové sportyjsou uvedeny pro soutěž. To zahrnuje skateboarding, karate, surfování a sportovní lezení.

Pokud jde o letošní zpravodajství o skateboardingu, je na co si dát pozor. Americký skater Nyjah Huston, který závodí v mužském streetu, je považován za jednoho z nejznámějších bruslařů. Nebeská hnědá , 13letá dívka z Británie, udělala před svým olympijským střediskem velký vliv. Je zastánkyní dívčí síly a má silnou přítomnost na sociálních sítích.

Skateboarding se pohybuje od 12 let až po bruslaře ve věku kolem 40 let.

Populární sport byl v průběhu let často považován za undergroundovou nebo trendy aktivitu.Legenda skateboardingu Tony Hawkvyjádřil, jak je nadšený, že se sportu konečně dostává pokrytí, které si zaslouží.

Myslím, že je to vzrušující. Myslím, že je to svědectví o vytrvalosti všech skaterů v průběhu let a o tom, jak se to potvrdilo v očích dětí a mainstreamových médií. Aby to bylo přidáno do instituce, jako je olympiáda, ukazuje to, že jsme tady, abychom zůstali. Byli jsme už dlouho, ale cestou se objevily nějaké rostoucí bolesti, řekl Tony Hawk CBS Sports.

Hawk si dokonce myslí, že to bude vrchol letošních her.

Redakce Choice